Upgrade Windows 10 na Windows 11

Windows 11, najnowsza odsłona popularnego systemu operacyjnego firmy Microsoft, przynosi ze sobą wiele innowacyjnych zmian i udoskonaleń w porównaniu do swojego poprzednika, Windows 10. Zmiany te obejmują nie tylko estetyczne ulepszenia interfejsu, lecz także nowe funkcje oraz usprawnienia, które mogą znacząco wpłynąć na wydajność, bezpieczeństwo i ogólną jakość korzystania z komputera.

Oto kilka prostych kroków jak podnieść wersję naszego systemu.

Krok 1: Otwieramy ustawienia

W lewym dolnym rogu klikamy:

  1. Klikamy na znaczek Windowsa (Kiedyś nazywano to START).
  2. Klikamy na trybik (Ustawienia) .

Krok 2: Aktualizacje i zabezpieczenia

W nowo otwartym oknie wybieramy Aktualizacje i zabezpieczenia (klikamy na niej lewym przyciskiem myszy).

Krok3: Pobierz i zainstaluj

Jeżeli nasz komputer / laptop spełnia wymagania odnośnie instalacji Windows 11 (musi posiadać moduł TPM, 4GB RAM oraz odpowiedni procesor), wyświetli nam się następujące okno, w którym to klikamy Pobierz i zainstaluj.

Krok 4: Akceptacja licencji

Zostanie wyświetlona nam umowa licencyjna i klikamy Zaakceptuj i zainstaluj. Tak naprawdę to teraz mamy dłuższą chwilę wolną system sam pobierze a następnie zainstaluje aktualizacje może to trwać między 30-120min w zależności od szybkości naszego komputera oraz posiadanych plików.

Krok 5: Proces instalacji

Krok 6: Uruchom ponownie

Po pobraniu i wstępnej instalacji otrzymamy komunikat z prośbą o ponowne uruchomienie komputera. Proces instalacji będzie kontynuowany i komputer samoczynnie uruchomi się sam kilka razy.

Krok 7: Windows 11

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie ukaże nam się nowy pulpit systemu Windows 11. Gratulacje!

Zachęcam do zapisania się na newsletter, będę informował Cię na bieżąco o nowych poradnikach i promocjach, oraz do odwiedzenia i zaobserwowania moich kanałów na Facebooku i Instagramie.

Jeżeli masz jakiś pomysł na poradnik który by Ci pomógł zapraszam do kontaktu, postaram się sprostać wyzwaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą i chciałbyś skorzystać z moich usług zapraszam do kontaktu, a jeżeli nie to i tak cieszę się że mogłem Ci pomóc.

Scroll to Top