Konfiguracja poczty Outlook

Witaj w świecie efektywnego zarządzania czasem i komunikacji! Program Outlook, stworzony przez firmę Microsoft, to wszechstronne narzędzie, które integruje pocztę elektroniczną, kalendarz, zadania i kontakty w jednym miejscu. Dzięki Outlookowi możesz łatwo organizować swoje spotkania, śledzić ważne zadania oraz utrzymywać kontakt z kolegami i partnerami biznesowymi. Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, czy w biurze, Outlook pomoże ci skutecznie zarządzać swoim czasem i zwiększyć produktywność.

A więc jak samodzielnie skonfigurować Outlooka?

Krok 1: Uruchamiamy program Outlook

Klikamy na ikonkę Outlooka dwa razy lewym klawiszem myszy.

Krok 2: Pierwsze uruchomienie

Jeżeli jest to nasze pierwsze uruchomienie klienta Outlook, zostanie wyświetlono okno jak na zdjęciu poniżej z prośbą o podanie adresu email naszego maila (na potrzeby tego kursu będę używał maila stworzonego w innym poradniku).

Zakładamy konto na Gmail krok po kroku – Bez stresu i problemów

Krok 3: Autoryzacja

Zostanie wyświetlone nowe okno z podanym przez nas adresem email, jeżeli adres się zgadza klikamy przycisk dalej.

Krok 4: Hasło

W następnym kroku zostaniemy poproszeni o podanie hasła do naszej skrzynki, podajemy i klikamy Zaloguj się.

Krok 5: Dostęp do konta

Jeżeli nie używaliśmy identyfikacji dwu etapowej (swoje tutoriale kieruje do osób początkujących i nie używaliśmy takiej identyfikacji) to w tym oknie klikamy przycisk Zezwól (w innym wypadku moglibyśmy zostać przed tym krokiem poproszeni o potwierdzenie próby logowania poprzez telefon lub alternatywny email).

Krok 6: Gotowe, lub…

Jeżeli posiadamy jedno konto email możemy kliknąć gotowe, lub jeżeli masz więcej kont i chcesz je dodać powtarzasz krok 2 podając adres email kolejnego konta. Ja dodaje jedno konto i klikam Gotowe.

Krok 7: Gratulacje

Właśnie samodzielnie skonfigurowałeś/łaś swojego klienta Outlook.

Zachęcam do zapisania się na newsletter, będę informował Cię na bieżąco o nowych poradnikach i promocjach, oraz do odwiedzenia i zaobserwowania moich kanałów na Facebooku i Instagramie.

Jeżeli masz jakiś pomysł na poradnik który by Ci pomógł zapraszam do kontaktu, postaram się sprostać wyzwaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą i chciałbyś skorzystać z moich usług zapraszam do kontaktu, a jeżeli nie to i tak cieszę się że mogłem Ci pomóc.

Scroll to Top