Zaklęcie na wycięcie tła – jak zrobić to z łatwością?

Odkryj prosty i przyjemny sposób, które pozwoli Ci wyodrębnić główne elementy na zdjęciach.

Bez specjalistycznego sprzętu czy skomplikowanych programów graficznych.

Oto kilka prostych kroków jak to zrobić:

Krok 1: Otwieramy przeglądarkę

Otwieramy przeglądarkę internetową (nie ma tu znaczenia z jakiej korzystasz działa to na wszystkich) i przechodzimy na stonę:

https://www.remove.bg/

Na wybranej stronie klikamy Upload Image.

Krok 2: Wybór zdjęcia

Wybieramy zdjęcie z którego chcemy usunąć tło, do tego przykładu wybrałem darmowe zdjęcie z wiewiórką, oto oryginalna fotka:

Więc wybieramy zdjęcie które chcemy przerobić i klikamy Otwórz.

Krok 3 – I to tyle?

W sumie jeżeli tło zostało wycięte tak jak sobie życzyliśmy to tyle klikamy Download i mamy naszą fotkę bez tła, ale jeżeli zostały jakieś elementy które także chcieli byśmy usunąć klikamy przycisk Edit.

Krok 4: Dalsza edycja zdjęcia

W nowo otwartym oknie możemy albo podmienić tło na któreś z proponowanych albo przesłać własne klikając na Upload Background albo usunąć elementy które nam jeszcze nie pasują w tym celu klikamy ERASE/RESTORE.

Krok 5: Dodawanie usuwanie elementów ze zdjęcia

W tym oknie klikamy na:

Erase – jeżeli chcemy usunąć jeszcze jakiś obszar ze zdjęcia (suwakiem zaznaczamy wielkość kółka którym zaznaczamy dany obszar).

Restore – zaznaczamy obszar który chcemy aby był widoczny na zdjęciu a został wcześniej usunięty.

Dla bardziej dokładnego efektu możemy powiększyć zdjęci przyciskami + -, jeżeli dokonamy już interesujących nas zmian klikamy przycisk Download

Krok 6: Pobieranie zdjęcia

Następnie klikamy przycisk Download Image celem pobrania/zapisania przerobionego zdjęcia na nasz komputer, zdjęcie zapisuje się do folderu Pobrane czyli tam gdzie wszystko co pobieramy z Internetu, chyba że masz ustawioną jakąś inną lokalizacje niż domyślną.

Gratuluję właśnie pozbawiłeś pracy nie jednego grafika. Żartuję oczywiście.

Zachęcam do zapisania się na newsletter, będę informował Cię na bieżąco o nowych poradnikach i promocjach, oraz do odwiedzenia i zaobserwowania moich kanałów na Facebooku i Instagramie.

Jeżeli masz jakiś pomysł na poradnik który by Ci pomógł zapraszam do kontaktu, postaram się sprostać wyzwaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą i chciałbyś skorzystać z moich usług zapraszam do kontaktu, a jeżeli nie to i tak cieszę się że mogłem Ci pomóc.

Scroll to Top